2021 - פלוגה ב' גדוד חי...פלוגה ב' גדוד חיים דנון – תוכנית סיור אנדרטאות ומורשת קרב ברמת הגולן 5.4.212021 - פלוגה ב' גדוד חיים דנון – תוכנית סיור אנדרטאות ומורשת קרב ברמת הגולן 5.4.21קרא עוד
חזרהעריכה
פרטים (3)
מפת הסיור
תוכנית הסיור
רשימת משתתפים
פלוגה ב – תוכנית סיור אנדרטאות ומורשת קרב ברמת הגולן 5.4.21
מפגש/התכנסות – שעה 9:30 צומת יהודיה צומת הכבישים 87/92 בצפון מזרח הכנרת אחרי גשר אריק. בוויז – צומת יהודיה
הנחיות – מגיעים בכביש 87 מגשר אריק, בצומת לפנות ימינה אל כביש 92 לכיוון עין גב
לאחר כ – 100 מטר לאחר תחנת האוטובוס מצד ימין, לפנות שמאלה ולחצות את הכביש אל חנייה שנמצאת בצדו השני של הכביש. שימו לב, לא לפנות לפני כן,יש קו לבן, בנקודה לאחר תחנת האוטובוס הקו מקווקו
תחנה 1 צומת יהודיה– היכון לקרב
יום ראשון 7.10 שעה 5:30 בבוקר פסטורלי גדוד מילואים חוצה את הירדן ומקבל בשטח ישראל, מצפון לירדן, פקודה, היכון לקרב !
תחנה 2 אנדרטה חטיבה 7 – המרוץ נגד השעון
בוקר 7.10 טנקים סורים ממלאים את דרום הרמה, רפול: "מדרום לציר הנפט אין אף דובר עברית" כוחות המילואים של צה"ל והסורים מנהלים מרוץ נגד השעון מי יתפוס ראשון את המעלות לרמת הגולן.
הנחיות: נוסעים בכביש 87 (ציר יהודיה) כ – 11 ק"מ עד צומת קצביה, פונים ימינה בצומת (בשלט, אנדרטת חטיבה 7) לאחר הפניה, מימינכם יש כמה טנקים, לפנות בדרך שמימין לטנק הימני (שרמן) ולרדת עד לרחבה שמתחת, ליד טנק שוט בודד (קצת מוזר, אסביר שם). נשב באמפיתיאטרון הצופה אל נחל יהודיה וגמלא המוריקים עכשיו, תאכלו ארוחת בוקר (שכל אחד יביא לעצמו) ואני אסביר.
בוויז: אנדרטה חטיבה 7 קצביה
תחנה 3 תל סאקי – בודדים על התל
שבת 6.10, קבוצת של 5 חיילים נשלחת לתצפית יום על תל סאקי ונלכדת שם במשך שתי יממות בתוך קוביית בטון זעירה יחד עם עוד 23 חיילים מיחידות שונות שהתקבצו שם, מוקפים במאות חיילים סורים.
הנחיות: להמשיך כשני ק"מ בכביש 87 עד צומת המפלים לפנות ימינה לכביש 808 (כביש המפלים) לנסוע עד רמת מגשימים, בצומת לפנות שמאלה לכביש 98 לכיוון מג'דל שמס להמשיך עוד 4 ק"מ עד תל סאקי מימינכם. סה"כ מנקודה 2, כ – 24 ק"מ
בוויז: תל סאקי
תחנה 4 אנדרטה גדוד 53 למרגלות הג'וחדר – אל מול הסערה
משעות הצהרים של יום כיפור 6.10 עמדו לוחמי גדוד 53 ולאחר מכן גם לוחמי גדוד 82, עם 68 טנקים, מפוזרים לאורך חזית של 20 ק"מ מול התקפה אדירה של 450 טנקים ומאות קני ארטילריה
הנחיות: להמשיך בכביש 98 צפונה עוד כשבעה ק"מ עד תל הג'וחדר/גבעת אורחה, האנדרטה מימין לאחר התל.
בוויז: אנדרטת גדוד 53 סופה
תחנה 5 מצפור חטיבה 679 הר שיפון – על חוט השערה
בצהרי יום ראשון 7.10 דהרה חטיבת החוד של דיוויזיה 1 הסורית עם טנקי T62 באין מפריע לכיוון נפח בין התילים שיפון והיוסיפון. ברגע האחרון הגיע כוח של חטיבה 679 ובלם אותה.
הנחיות: להמשיך צפונה בכביש 98, בצומת זיוון, כביש 98 פונה צפונה, להמשיך מערבה בכביש 91 עד שמורת הר שיפון (יש שלט) לפנות שמאלה, ולנסוע על דרך עפר לכיוון התל על למצפור. סה"כ מהתחנה הקודמת כ – 27 ק"מ. תאכלו צהרים ואני, כרגיל אסביר
בוויז: שמורת הר שיפון
תחנה 6 אנדרטה חטיבה 679 – כבוד לחברנו
נחלוק כבוד לחברנו שנשארו צעירים לנצח נסכם את הסיור ונתפזר, עד הפעם הבאה
הנחיות: להמשיך עוד כשני ק"מ מערבה בכביש 98
בוויז: אנדרטה חטיבה 679
הערות
בסיור אחלק לכם מפות אשר יקלו על ההתמצאות וההבנה
בהתאם ובכפוף ללוח הזמנים יתכן ואוסיף תצפית על מפל עיט אשר נימצא צמוד לציר המפלים
כנ"ל אפשרות לתצפית על קוניטרה והחרמון מהתצפית למרגלות תל אביטל, לא רחוק מצומת זיוון
פלוגה ב – תוכנית סיור אנדרטאות ומורשת קרב ברמת הגולן 5.4.21
מפגש/התכנסות – שעה 9:30 צומת יהודיה צומת הכבישים 87/92 בצפון מזרח הכנרת אחרי גשר אריק.
בוויז – צומת יהודיה
הנחיות – מגיעים בכביש 87 מגשר אריק, בצומת לפנות ימינה אל כביש 92 לכיוון עין גב
לאחר כ – 100 מטר לאחר תחנת האוטובוס מצד ימין, לפנות שמאלה ולחצות את הכביש אל חנייה שנמצאת בצדו השני של הכביש.
שימו לב, לא לפנות לפני כן, יש קו לבן, בנקודה לאחר תחנת האוטובוס הקו מקווקו
תחנה 1 צומת יהודיה– היכון לקרב
יום ראשון 7.10 שעה 5:30 בבוקר פסטורלי גדוד מילואים חוצה את הירדן ומקבל בשטח ישראל, מצפון לירדן, פקודה, היכון לקרב !
תחנה 2 אנדרטה חטיבה 7 – המרוץ נגד השעון
בוקר 7.10 טנקים סורים ממלאים את דרום הרמה, רפול: "מדרום לציר הנפט אין אף דובר עברית"
כוחות המילואים של צה"ל והסורים מנהלים מרוץ נגד השעון מי יתפוס ראשון את המעלות לרמת הגולן.
הנחיות: נוסעים בכביש 87 (ציר יהודיה) כ – 11 ק"מ עד צומת קצביה, פונים ימינה בצומת (בשלט, אנדרטת חטיבה 7) לאחר הפניה, מימינכם יש כמה טנקים, לפנות בדרך שמימין לטנק הימני (שרמן) ולרדת עד לרחבה שמתחת, ליד טנק שוט בודד (קצת מוזר, אסביר שם).
נשב באמפיתיאטרון הצופה אל נחל יהודיה וגמלא המוריקים עכשיו, תאכלו ארוחת בוקר (שכל אחד יביא לעצמו) ואני אסביר.
בוויז: אנדרטה חטיבה 7 קצביה
תחנה 3 תל סאקי – בודדים על התל
שבת 6.10, קבוצת של 5 חיילים נשלחת לתצפית יום על תל סאקי ונלכדת שם במשך שתי יממות בתוך קוביית בטון זעירה יחד עם עוד 23 חיילים מיחידות שונות שהתקבצו שם, מוקפים במאות חיילים סורים.
הנחיות: להמשיך כשני ק"מ בכביש 87 עד צומת המפלים לפנות ימינה לכביש 808 (כביש המפלים) לנסוע עד רמת מגשימים, בצומת לפנות שמאלה לכביש 98 לכיוון מג'דל שמס להמשיך עוד 4 ק"מ עד תל סאקי מימינכם. סה"כ מנקודה 2, כ – 24 ק"מ
בוויז: תל סאקי
תחנה 4 אנדרטה גדוד 53 למרגלות הג'וחדר – אל מול הסערה
משעות הצהרים של יום כיפור 6.10 עמדו לוחמי גדוד 53 ולאחר מכן גם לוחמי גדוד 82, עם 68 טנקים, מפוזרים לאורך חזית של 20 ק"מ מול התקפה אדירה של 450 טנקים ומאות קני ארטילריה
הנחיות: להמשיך בכביש 98 צפונה עוד כשבעה ק"מ עד תל הג'וחדר/גבעת אורחה, האנדרטה מימין לאחר התל.
בוויז: אנדרטת גדוד 53 סופה
תחנה 5 מצפור חטיבה 679 הר שיפון – על חוט השערה
בצהרי יום ראשון 7.10 דהרה חטיבת החוד של דיוויזיה 1 הסורית עם טנקי T62 באין מפריע לכיוון נפח בין התילים שיפון והיוסיפון. ברגע האחרון הגיע כוח של חטיבה 679 ובלם אותה.
הנחיות: להמשיך צפונה בכביש 98, בצומת זיוון, כביש 98 פונה צפונה, להמשיך מערבה בכביש 91 עד שמורת הר שיפון (יש שלט) לפנות שמאלה, ולנסוע על דרך עפר לכיוון התל על למצפור. סה"כ מהתחנה הקודמת כ – 27 ק"מ.
תאכלו צהרים ואני, כרגיל אסביר
בוויז: שמורת הר שיפון
תחנה 6 אנדרטה חטיבה 679 – כבוד לחברנו
נחלוק כבוד לחברנו שנשארו צעירים לנצח
נסכם את הסיור ונתפזר, עד הפעם הבאה
הנחיות: להמשיך עוד כשני ק"מ מערבה בכביש 98
בוויז: אנדרטה חטיבה 679
הערות
לוח זמנים משוער
צומת יהודיה – 9:30-10
נסיעה עד אנדרטת 7 והתארגנות – 10:00-10:30
הסבר וארוחת בוקר באנדרטה - 10:30-11:00
נסיעה עד תל סאקי והתארגנות - 11:00-11:40
הסבר בתל סאקי – 11:40-12:10
נסיעה עד אנדרטת 53 והתארגנות - 12:10-12:30
הסבר באנדרטה – 12:30-13:00
נסיעה לשיפון והתארגנות - 13:00-13:45
הסבר וארוחת צהרים - 13:45-14:15
נסיעה והתארגנות לאנדרטת 679 – 14:15-14:30
סיכום וסיום באנדרטה – 15:00 – 14:30
מדגיש הלו"ז משוער
אליעזר